« باتيمار»! شادي اي ديگر ببايد!
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ فروردین ،۱۳۸٦  کلمات کلیدی:
عزيز نجف پور
Aziz_najafpour@yahoo.com

ايرانيان باستان موحد بودند. بدين­صورت كه به خداي واحدي اعتقاد داشتند اهورامزدا نام، و همين نگاه وحدت­گرايانه آنان زمينه اي شد تا بعد آنكه اسلام به ايران راه يافت، تشيع، كه بر حاكميت قاعده وحدت در عالم اصرار دارد، به عنوان قراعت اصيل دين محمد(ص) مقبول بيفتد و ايرانيان بر مكتب اهل بيت(ع) تمسك بجويند و تكمله فلسفه موحدانه خود را درامتداد نگاه آن بزرگان بجويند.
و شايد قرار گرفتن كشتي نوح بر كوه جودي بعد از آن طوفان دهشتناك در نوروز عجيب ننمايد و همينطور مقارن شدن نوروز با نزول جبرييل بر رسول و همينطور شكستن بتهاي كعبه به دستان علي(ع) بر فراز شانه­هاي محمد و متعاقبا مصادف شدن ولايت علي(ع) در غدير خم با نوروز!
و ذكر اين روايت كه حجت آخرين در نوروز به ديوار كعبه تكيه خواهد داد و ياران اصيلش را از تمام عالم فراخواهد خواند.(روايتي منقول از معلي ابن خنيس در بحارالانوار)

دين اسلام، «نوروز» ايرانيان را مورد تاييد قرار داد و آن امام معصوم پوشيدن لباس پاكيزه و معطر كردن بدن را در اين روز خجسته توصيه كرد و نمازي در چهار ركعت با سور «انا انزلنا ...» و«قل يا ايهاالكافرون ... » و «قل اعوذ برب الناس... » و«... برب الفلق» را مقدمه شكرگذاري در برابر تولد دوباره طبيعت شمرد! .... همانند عيدين قربان و فطر!
گفتمان انقلاب اسلامي هم بر نگاه وحدت­گرايانه بر عالم استوار است. تمسك به مكتب تشيع، كه به دليل زمينه هاي وحدت گرايانه ايرانيان و متعاقبا تركان، كه مدتي بعد از اسلام به سرزمين ايران وارد شدند، صورت گرفت، زمينه اي ساخت تا بعد از سالها تلاش و مجاهدت ايرانيان، انقلاب ايران به پيروزي برسد و تمام اقوام ايراني به دليل همين فلسفه و نگاه مشترك، جمهوريتي مبتني بر جهانبيني اسلامي-شيعي بنا كنند و بر جماهير ماركسيستي و ليبرالي فخر آزادي و آزادگي بفروشند و دست در دست هم، سپري آهنين در مقابل تهاجم «ظالمان» و «بريدگان از آسمان» ايجاد كنند! و با پيشاني بندهاي منقش به اسامي معصومانشان كه در عالم با اسم « magic band » شناخته گرديد، به بسط نگاه توحيدي همت بگمارند.
اتحاد اقوام ايراني در جريان انقلاب اسلامي تفسير آن آيه شريفه است كه مي فرمايد« ان جعلناكم شعوبا و قبائلا لتعارفوا...ان اكرمكم عندالله اتقيكم» !
انقلاب اسلامي ايرانيان آزادي را در گرو آزادگي مردمان و در خدمت آزادگي ايشان ميداند و دين را، و آن هم مكتب تشيع را، لازمه و بستر اين آزادگي مي شمارد.
تلفيق دو مفهوم «جمهوريت» و «اسلاميت» در نظام تازه تاسيس، كه متحجرين و مدرنها متناقض مي دانستندش، با همين نگاه صورت گرفت.
معمار كبير انقلاب هم اين روز جمهوري اسلامي را روز عيد مذهبي و ملي ناميد و در پيام خود اينگونه گفت كه:

« صبح گاه 12 فروردين كه روز نخستين حكومت الله است از بزرگ ترين اعياد ملي و مذهبي ماست و ملت ما بايد اين روز بزرگ را عيد بگيرند و زنده نگه دارند روزي كه كنگره هاي قصر 2500 ساله حكومت طاغوتي فرو ريخت و سلطه ي شيطاني براي هميشه رخت بربست و حكومت مستضعفين جانشين آن گرديد»
و ادامه داد كه:
«مبارك باد بر شما چنين حكومتي كه در آن اختلاف نژاد و سياه و سفيد و ترك و فارس و كرد و بلوچ مطرح نيست. همه برابرند و فقط در پناه تقوا و برتري به اخلاق فاضله و اعمال صالحه هست و تفاوت بين زن و مرد و بين اقليت هاي مذهبي و ديگران در امر اجراي عدالت نيست »
و اينكه:

« خداوند تعالي وعده فرموده است كه مستضعفين ارض را به اميد و توفيق خودش، به مستكبرين غلبه دهد و آن ها را امام و پيشوا قرار دهد. وعده ي خداوند تعالي نزديك است. من اميدوارم كه ما شاهد اين وعده باشيم و مستضعفين بر مستكبرين غلبه كنند چنان كه تاكنون غلبه كردند... من از عموم ملت ايران تشكر مي كنم كه در اين رفراندوم شركت كردند و رأي قاطع خودشان را كه بايد گفت صددرصد پيروزي بوده است دادند و به جمهوري اسلامي هم رأي دادند... جمهوري اسلامي است كه احكام مترقي او بر تمام احكامي كه در ساير قشرها و ساير مكتب هاست تقدم دارد»
و چه تصادف حساب شده اي كه روز جمهوري اسلامي با عيد كهن ايرانيان و روز طبيعت، كه روز بازگشت به «عالم مينو»، يعني همان بهشت موعود ايرانيان باستان! مي­باشد، مقارن گرديده است!
روز جمهوري اسلامي براي ايرانيان عيدي ديگر است زيرا كه عصاره فرهنگ ايراني با اصول آزادگي و اسلام ناب محمدي آميخته گرديده و تجلي عيني يافته است
نوروز، روز خلقت جهان و وزيدن بادها و بارش باران و شكفتن گلها و دميده شدن روح حيات در عالم است و روز طبيعت، روز بازگشت به عالم مينو، همان بهش
ت موعود ايرانيان باستان، كه اهريمن در آن راه ندارد.
البته اسلام تكمله اي بر اين پندار زده و بهشت مينوي ايرانيان باستان را به آسمان منتقل كرده و انسان را تلاشگر براي رسيدن به عالم مينو معرفي كرده است.
روز جمهوري اسلامي هم روز شكفتن غنچه هاي فطرت و تلاش انسان براي عهد با آسمان و ساختن زمين آسماني در مقابل آسمان زميني، كه مدرنها مي سازندش، مي باشد.
ولي ما هنوز در زمينيم و عالم مينو در آسمان و تلاش براي ساختن زمين آسماني همت و تلاشي سخت و انسانهايي آسماني مي طلبد.
نامگذاري امسال هم با عبارت «اتحاد ملي و انسجام اس
لامي» در ذيل اين نگاه كه بين مليت و اسلاميت ما فاصله اي وجود ندارد و روح ملت ما موحد است و دين اسلام هم دين توحيد، تلاشي براي تحقق همين مهم است.
نزديك سه دهه است كه پاكترين جوانان ايرانيان در اين مسير به خون خود غلطيده اند و چه مصيبتها بر مردم ما به واسطه ظلم ظالمان و بريدگان از آسمان، وارد نشده است و ملت ما در ميان اينهمه سختي و غم،  هرساله گوش بر چنگ «باتيمار» سپرده اند و براي ساختن زمين آسماني، به قول نيچه بر دامنه كوه آتشفشان خانه گرفته اند ...

امسال هم «باتيمار»! شادي اي ديگر ببايد!
عيدهاي طبيعت و انقلاب مبارك!


 
ايران مال همه فرهنگهاي ايراني است!
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ فروردین ،۱۳۸٦  کلمات کلیدی:
اگر تمام امكانات كشور را دودستي تحويل اسراييلي ها و آمريكاييها بدهيم تا وضعيت كشور را به هم بريزند به اندازه خود ما موفق نخواهند شد!
باور نميكنيد؟
اسكناس پنج هزار توماني را كه تازه به بازار آمده را ديده ايد؟
بر رو آن حديثي از پيامبر نقل شده كه سند درست و حسابي هم ندارد :
«اگر علم در ثريا هم باشد مرداني از سرزمين پارس بدان دست خواهند يافت»
اولا: همانطور هم كه گفتم اين حديث سند محكمي ندارد
دوما:اگر حديث درست هم باشد در عصر حاضر هويت فارسي در هويت ايراني هضم شده و هيچ فارس زبان يا ترك زباني نميتواند سهم علمي خود را از ديگران مشخص و جدا نمايد
سوما:با فرض صحت اين حديث تركهاي ايران چه سهمي در اين بشارت غيبي دارند؟
چهارما:بالفرض هم چنين حديثي درست باشد...چه دليلي دارد در اين اوضاع آشفته بدين شكل انتشار بيابد؟ آيا دستاني مرموز در بطن حكومت براي به آشوب كشاندن كشور فعاليت مي كنند؟ما به خاطر مصالح جامعه اسلامي در مقابل كشتار مسلمانان چچن سكوت مي كنيم و خيلي از عقايد تشيع را سانسور مي كنيم و ....ولي اين غضنفر بازيها به خاطر چيست؟

قبلا هم در همين وبلاگ اعلام شد كه پانهاي داخل حاكميت را شناسايي كنيد...آنها خائن اند!
بيچاره حضرت امام(ره) عكس اش روي چه اسكناسي چاپ شده است!

 
بهار گليب!
ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ فروردین ،۱۳۸٦  کلمات کلیدی:
بهمن آييندا گئدديم چؤله و گوردوم كي سويوخ هر يئري دونداريب و اوت علش بوز دونوب...اوردا بو شعر ديليمه گلدي كي:
قوخما سن ياز گجدن! قيش گئدجك گون چيخاجاك
بير داش اووستن تيكجن جووت گوزووي گون چيخانا!بودا گادارين اوزونو كي داغلارا باخير:اما ايندي قيش گچيب...بهار گليب...سويوخ گدير... گونش گلير...
سلدوز چولو گوزلرين |آيدين اولسون!
بهاردي! يئللر اسير!
چمنده گوللر بيتير!
آرخايين اول نوروز گلي!